Tyler Cross 2 – Angola

Tyler Cross 2 – Angola

Scenariusz: Fabien Nury
Rysunki: Brüno
Kolory: Laurence Croix

Wydawca oryginalny: Dargaud
Data wydania oryginalnego: 2015

Format: 215x290
Liczba stron: 104
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 9788394411053

Tłumaczenie: Jakub Syty
Wydanie polskie: I
Data polskiego wydania: sierpień 2018
Gdzie kupić?

Druga część popularnej na Zachodzie serii frankofońskiej o zimnokrwistym gangsterze. Tym razem Tyler Cross trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, a przy tej okazji spróbuje wyrównać rachunki z włoską mafią, z którą zadarł w części pierwszej. Sugerowane dla dojrzałego czytelnika (18+).

DLACZEGO SUPER? Jeśli (trochę nawet wbrew sobie) polubiliście Tylera Crossa z pierwszej części serii za nieprzeciętne podejście do wszelkich trudności, jakie napotyka na swojej drodze, w dwójce dostaniecie podwójną dawkę jego skalkulowanej maniery, a trudności urosną do rangi prawie niemożliwych do pokonania. Wyjątkową trzeźwością umysłu Tyler bez wątpienia zaskoczy wielu czytelników ponownie.
Cross trafia na celownik mafii w więzieniu stanowym, w którym o prawach człowieka nikt nigdy nawet się nie zająknął, bo robota „pewna na bank” okazała się zwykłym szwindlem zleceniodawcy, a Tylerowi przypadła w udziale rola kozła ofiarnego. Ale gangster ogląda się za siebie tylko po to, by zyskać pewność, że przeszłość go nie dogoni; a robi to w specyficzny dla siebie sposób: biorąc sprawy (i broń) w swoje ręce…
Równie ciekawy scenariusz, co w przypadku części pierwszej, jeszcze bardziej dopracowane rysunki (i te kolory!) – to wszystko sprawia, że nie nie sposób się oderwać od kolejnej historii z Tylerem. Rozrywka na najwyższym poziomie!

DLA KOGO? Podobnie jak w przypadku tomu pierwszego – dla fanów opowieści kryminalnych, a także dla tych, którzy lubią mocne historie więzienne z ciekawymi zwrotami akcji. I ponownie: dla myślących, dojrzałych czytelników…