Jam jest Legion

Jam jest Legion

Scenariusz: Fabien Nury
Rysunki: John Cassaday
Kolory: Laura Martin

Wydawca oryginalny: Humanoids, Inc.
Data wydania oryginalnego: 2014


Format: 215x290
Liczba stron: 184
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN: 9788394411008


Tłumaczenie: Jakub Syty
Wydanie polskie: I

Data polskiego wydania: styczeń 2017
Gdzie kupić?

Zbiorowe wydanie trzytomowej serii ukazującej się na rynku frankofońskim w latach 2004-2007. Zamknięta opowieść, której akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej; mieszanka kryminału, political fiction i horroru. Sugerowane dla dojrzałego czytelnika (18+).

DLACZEGO SUPER? To rezultat wspólnej pracy niesamowitych talentów: jednego z najlepszych współcześnie scenarzystów francuskich, Fabiena Nury’ego (W.E.S.T., Pewnego razu we Francji), zdolnego rysownika samouka, Johna Cassadaya (Planetary, Astonishing X-Men) oraz wybitnej kolorystyki, Laury Martin (Meridian, Serenity: Those left behind). Nietuzinkowy wielowątkowy scenariusz, dynamiczny, realistyczny rysunek, maestria kolorów. A do tego szereg wyrazistych bohaterów, którzy nierzadko prowadzą podwójną grę; częste zwroty akcji; odwołania do wydarzeń i postaci historycznych. I pojawiające się pytania o jedno z największych pragnień ludzkich: władzę połączoną z nieśmiertelnością.

DLA KOGO? Dla inteligentnego czytelnika o otwartym umyśle, który interesuje się trochę historią. Dla miłośników teorii spiskowych. Dla fanów fantastyki. Dla uważnego czytelnika, który wymaga czegoś więcej od rozrywki.